Sklep

O PorcelAnn

Z miłości do porcelany i piękna

PorcelAnn to biżuteria, która narodziła się z miłości do porcelany, najszlachetniejszej z glin, niegdyś białego złota z Dalekiego Wschodu, kaolinowej glinki, mogącej przybierać dowolne formy w rękach ceramika.

Biżuteria PorcelAnn jest wyrabiana w pełni ręcznie

Na długotrwały proces jej tworzenia składają się etap projektowania, formowania, szlifowania, podwójnego wypału w temperaturze ponad 1200 stopni oraz łączenia ze szlachetnymi metalami i kamieniami. Wszystko to sprawia, ze jest unikatowa, nie ma dwóch identycznych egzemplarzy.

Inspiracją dla projektów są podróże, otaczająca natura, piękno morza, kwiatów, gwiaździstego nieba czy zabytkowych uliczek miast. Porcelanowe elementy łączone są ze srebrem pozłacanym 24-karatowym złotem oraz naturalnymi kamieniami.

Projektantką i twórczynią biżuterii PorcelAnn jest Anna Balawender, od kilku lat zakochana w porcelanie.

Jej przygoda z tworzeniem  w tym materiale trwa nieprzerwanie od 2016 roku, kiedy odwiedziła kilka kursów ceramiki i porcelany  i zrozumiała, że jest to  pasja, której chce się w pełni poświęcić. 

Pragnie, aby jej klientki mogły poczuć się wyjątkowe, nosząc biżuterię nieco inną, z duszą, trochę romantyczną, ale jednocześnie nowoczesną i elegancką.

Elegancka, nowoczesna, romantyczna

„Jest lekka, podczas gdy większość rzeczy ciężka. Dźwięczy czysto, gdy w nią stuknąć. Prześwieca przez nią słońce. Należy do kategorii materiałów, które przemieniają przedmioty. To alchemia”.

Edmund de Waal „Biały szlak. Podróż przez świat porcelany”